Testimonials

Are you a Soundelirium user? Feel free to post your experience with our cabs and share it with other musicians!

Jan

9 thoughts on “Testimonials

 1. I have Sondelirium 1*15 without any tweeter, it’s superlightweight and sounds just amazing. Great job! I recommend Soundelirum brand for all bassplayers 🙂

  Like

 2. O.K. …just a test…
  I have played my first chipboard 1×15″ box for five years. After my main band disbanded, I have pulled the 18Sound away and the rest of the box disappeared during the secret “Dismantle Ceremony”…
  Jan

  Like

 3. I’ve been using my Soundelirium 1×12” for 5 years and I can only recommend these boxes. My is a compact, 15kg cube, driven by 450W Kappalite speaker combined with a switchable HF-horn. The sound is beefy with high end clarity and colourful with plenty of articulate midrange. I used it as stand-alone box in clubs with both rock and metal bands I used to play. On larger venues I combined it with 2×10” box and it gives me a lot of presence in the overal sound. I also have to add, that Jan is a great guy to deal with 🙂

  Like

 4. Používám Soundelitium 10.5 na menší akce a 12.6.1 na plné pódium. Boxy přenášejí věrně zvuk v plném rozsahu a velmi věrně nástroji a zesilovači. Díky tomu je nástroj slyšet na pódiu velmi dobře, aniž by bylo třeba “tavit výkon”. Vypínatelné středové reproduktory a horna rozšiřují použitelnost dle typu nástroje, prostor a situace na pódiu. Za mě spokojenost a díky těmto jiné boxy už delší dobu nehledám!

  Like

 5. Vlastním reproboxy Soundelirium the 12.6s a the 14.5 a je to to nejlepší, na co jsem kdy hrál. Boxy jsou v porovnání s konkurencí velmi lehké (the 12.6s má jen 13,5 kg, the 14.5 pak 17,3 kg), velikost mají tak akorát, a jsou pečlivě vyrobené. A to nejdůležitější, zvuk mají přesně podle mých představ. Velmi jsem ocenil osobní přístup mistra stavitele. Díky, Honzo!

  Like

 6. Som majiteľom Soundelirium 12.6 a hrá to excelentne.
  12″ nebučí,basov je tak akurát,v pohode stíha H strunu na 5 strunovej basgitare.
  Po pridaní basov na hlave,sa reprák nezahlcuje,je tam rezerva.
  Tweeter mi vôbec nechýba.
  Na Jazz Basse hrá 6″dostatok výšok aj na slap,
  Precision hrá dobre z 6″ ,ale aj keď je vypnutý.
  Vrelá vďaka Honzo,je radosť hrať cez takýto reprobox.

  Like

 7. Mám na míru upravenou bednu z řady “the 10 mini”. A mohu jen chválit. A to jak tu bednu po zvukové a funkční stránce, tak jejího tvůrce za vstřícný a přátelský přístup, se kterým se vypořádal s haldou mých “vylepšující” představ a nápadů. Díky Honzo!

  Like

 8. Soundelirium 1×12″ custom size box
  Nechal jsem si vyrobit tento 12tkový box, ovšem v custom rozměrech uzpůsobenejch do mnou předem daných rozměrů boxu pro snadnou manipulaci na zádech. Celková litráž je tak nižší než u standartního SD 12″ boxu. Box je záměrně postaven s požadavkem na nízkou váhu (10 kg).

  Repro – B&C 12NDL88 8/ohm. Box je relativně směrový, pokud stojím v ose má příjemně vyrovnaný frekvence, pokud člověk vystoupí z osy a je třeba už dále od boxu (2-3m), tak se samozřejmě postupně ztrácej basy.. ale to je při této litráži a velikosti (opravdu minimalizovaný objem z důvodu přenosnosti) vcelku očekávatelné.. Jinak je zvuk celkově příjemný a v porovnání s mým předchozím gig kombem (Gallien Krueger MB150E-112) je subjektivně zvuk příjemnější.

  Zatím ozkoušeno se zesikem Trace Elliot Elf (200 W/4 ohms, 130 W/8 ohms). Při plném výkonu s 1 boxem (tedy 130W) začíná ke konci zdvihu lehce “prdět”, nicméně to je spíše vlastnost toho zesíku, který má od nějakých 2/3 gainu nastavenou už nějakou kompresi, výkonová rezerva repro (500W) by měla být dostatečná..

  Box v malém balení s malou váhou poskytuje příjemně barevný zvuk, který limituje pouze vlastní zadání (minimální litráž a nízká váha).
  Celkově 90%

  Like

 9. I’m using the Soundelirium 10.5 for a couple of months in gigs at smaller stages and I’m delighted from its excellent performance! It is super light-weight and compact for comfort and the sound is truly amazing – full-range with both punch and warmth. I’m using it mostly with the light-weight compact GK MB200, even though I have a better performance with my EBS-1 and a custom hybrid power amp, but a bit afraid of blowing the speakers from it:-). Thank you Honza for your excellent craftmanship and approach!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s